OBAVIJESTI - MISE

Za čitanje rasporeda Svetih Misa i obavijesti, potrebno je kliknuti na naslov određene nedjelje.

Riječka Majka Marija Krucifiksa Kozulić u životu je imala mnoge križeve koji su se odrazili na život Riječke Majke, njeno poslanje, ali i zajednicu sestara Presvetog Srca Isusova koju je utemeljila. Sve te izazove i prepreke nastojala je s pouzdanjem u Boga nositi i prevladati. Svoje darove stavila je u službu Crkvi i potrebama društva te se...

TIJELOVO

2019-06-20

Svetkovina Tijela i Krvi Gospodina našega Isusa Krista

Prva Pričest u našoj župi biti će na svetkovinu Tijelova, 20. lipnja 2019.god., u 10,00h. Sakramenat Prve pričesti primiti će 24 ovogodišnja prvopričesnika. Nakon pričesti biti će proceija našim Gradom, gdje će prvopričesnici posipati put Oltarskom sakramentu ulicama našeg Grada.

Sa siromasima se postupa kao s otpadom, društvo ih danas osuđuje i odbacuje, ali oni su baštinici Božjega kraljevstva i siromaštvo ima spasotvornu moć, ističe papa Franjo u poruci za treći Svjetski dan siromaha objavljenoj u četvrtak 13. lipnja. Tema ovogodišnje poruke "Ufanje ubogih neće biti zaludu" preuzeta je iz Psalma (9, 19).