TIJELOVO

Svetkovina Tijela i Krvi Gospodina našega Isusa Krista

Proslava Tijelova u našoj župi biti će na samu svetkovinu Tijelova, 20. lipnja 2019.god., kada ćemo imati Svete Mise u 8,00h i 10,00h.

8,00h - Tiha Sveta Misa

10,00h - Svečana Sveta Misa sa tijelovskim ophodom i postajama kroz naš Grad / Ujedno slavlje sakramenta Prve Pričesti.

Svetkovina Tijela i Krvi Isusa Krista, slavi se svake godine na prvi četvrtak poslije svetkovine Presvetoga Trojstva, u spomen na Veliki Četvrtak kada je Isus Krist ustanovio sakramenat Euharistije. Nakon Vazmenih nedjelja, te nedjelje "rođendana" Crkve - Duhova, slavimo puninu obajve Božje - objavu Presvetoga Trojstva - Oca, Sina i Duha Svetoga, te nakon tih velikih svetkovina, slavimo prvu koja je za nas trajno milošću Kristovom prisutna među nama, a to je svetkovina Njeoga Tijela i Krvi. Običaj je u cijelome svijetu gdje su katolici i gdje je to dozvoljeno, da se počast našeg života i vjerničkog bića da Tijelu i Krvi Kristovoj, svečanom procesijom. Ono nije samo izvanjski znak i nekakvo "nametanje vjere", već javno svjedočenje na koje nas Krist poziva nakon svoga Uskrsnuća, da Mu budemo "svjedoci do nakraj zemlje" (Mt). Zato tom procesijom mi vjernici iskazujemo svoju vjeru i ponos, pronoseći Njegovo Tijelo i Krv ulicama svojega mjesta.